عیب یابی و تعمیرات لپ تاپ

بروز مشکل برای لپ تاپ ها از جمله مشکلاتی هست که کاربران مختلف را درگیر کرده است و بیسیاری با این که دستگاهشان  سالم است نگران این موضوع هستند که نکند لپ تاپ خراب شود و به همین دلیل با احتیاط از لپ تاپ استفاده می کنند. ولی حتی اگر هم با بالاترین احتیاط بخواهید از دستگاه استفاده کنید برخی از خرابی ها و مشکلات مربوط به خود دستگاه بوده و چه بخواهیم و نخواهیم پیش خواهد آمد پس موضوعی که در این میان مطرح است این نیست که خود را آزار دهیم که مبادا لپ تاپ خراب شود بلکه باید به دنبال شرکت هایی باشیم که بتوانند در زمان خرابی لپ تاپ پشتیبانی خوبی را ارائه دهند و بتوانیم در صورت بروز مشکل انی خرابی را برطرف کنیم  که مراکز تعمیراتی زیادی در شهر و کشور وجود دارند که کار تعمیرات لپ تا پرا انجام میدهند که بسیاری با کیفیت بالا و  مشتری مداری کارتعمیارت را پیش  می برند و برخی دیگر در ارائه خدمات تعریف چندانی ندارند.

و اما خرابی هایی که برای لپ تاپ ها  پیش می آید

در بسیاری از مشکلاتی که برای لپ تاپ ها پیش  می آید میتوان به جرات گفت که دلیل ۶۰ درصد خرابی ها  خود  کاربران و عدم استفاده ی صحیح  توسط آن ها می باشد به عبارتی با حالت های مختلفی مانند نصب نرم افزارهای مخرب که باعث خرابی هارد می شوند و یا  وارد کردن ضربه به لپ تاپ در زمانی که روشن است و یا حرکت دادن آن در حین کار.

بسیار از سوالاتی که از ما می شود این است که میگویم لپ تاپ را در حین   این که روشن ست حرکت ندهید و یا کمترین حالت ممکن حرکت بدهید که مگر لپ تاپ برای  قابل حمل بودن ساخته نشده ؟ پس چرا نباید حرکت داد؟ در پاسخ باید بگوییم که منظور از قابل حمل بوده این است که دستگاه را خاموش کرده و به راحتی میتوانید به هر جایی انتقال دهید و در مکان جدید اگر نیاز به کامپیوتر داشتید به راحتی لپ تاپ رو روی پاهای خود گذاشته روشن کرده و استفاده کنید و دیگر دردسر کامپیوترهای رومیزی را ندارند که زمانی را برای اتصال ادوات مختلف به بکدیگر کنید و استفاده از لپ تاپ خصوصا لپ تاپ های امروزی به مانند  تلفن همراه شده و به همین راحتی میتوانید هرجا از دستگاه خود استفاده کنید ولی به دلیل ساختار خصوصا هارد دیسک در لپ تاپ هایی که از هارد  های  مکانیکی استفاده میکنند حرکت دادن باعث خرابی هارد خواهد شد و به همین دلیل نباید  کامپیوتر را خصوصا در زمان روشن بودن حرکت دهید زیرا مشکلات مختلفی برای لپ تاپ پیش خواهد آمد.

و اما مشکلات لپ تاپ ها

۱ – خاموشی دستگاه 

در بسیاری از موارد لپ تاپ را خاموش میکنید و میگذارید کنار تا بعدا کار کنید و وقتی که میخواهدی  مجددا از لپ تاپ استفاده کنید هرچقدر که سعی میکنید دستگاه را روشن کنید می بینید که لپ تاپ روشن نمی شود. خب در ابتدا به نظر بسیار عجیب به نظر می رسد ! آخه این لپ تاپ مثلا تا ۲ الی ۳ ساعت پیش کار می کرده است پس چرا الان  روشن نمی شود؟  خاموشی دستگاه های کامپیوتری و الکترونیکی دلایل بسیار زیادی می تواند داشته باشد که ما در این جا به برخی از این دلایل به صورت مختصر اشاره می کنیم .

خرابی باطری

خرابی مدار شارژ و یا مدار پاور

خرابی کلید پاور

خرابی آدابتور لپ تاپ

سوختن یک  قطعه در مین برد لپ تاپ

۲ – لپ تاپ بسیار بسیار کند عمل میکند در حالی که مدت ها پیش  بسیار خوب بوده از نظر سرعت اجرا سرعت مطلوبی و بالایی داشته است.

خب این نوع ایراد از آن مشکلاتی است که دلایل  بسیار زیادی می تواند داشته باشد که باید دید مشکل از کجاست و برای پیدا  کردن دلیل دقیق مشکل  نیازمند عیب یابی کامل و با دقت توسط تکنسین ها دارد و افراد عادی که تخصصی نداشته باشند نخواهند تواسن مشکلات را پیدا کنند به این  دلیل که تعمیرات لپ تاپ یک بحث فوق تخصصی بوده و فرد تعمیرکار باید دانش و  مهارت به هرماه تجربه ی بالایی را داشته  باشد.

خرابی ویندوز یکی از عامل های کاهش سرعت کامپیوترها می باشد و اگر بگوییم خرابی سیستم عامل دقیق تر صحبت کرده  ایم  ولی چون بیشتر مردم دنیا به غیر از برخی از افرا  دو برنامه نویسان و طراحات و فعالات  حوزه ی it  از ویندوز استفاده میکندن ما هم بر اساس ویندوز  این مباحث را ادامه خواهیم داد. وقتی میگویم خرابی ویندوز حتما این نیست که وینودز بوت نشود و در این صورت خراب حساب شود  ، خیر مواردی وجود دارند که در ظاهر هیچی نشان نمی دهند در حالی که هسته ویندوز بهم ریخته و سیستم عامل با مشکل جدی در اجرا مواجه است که میتوان از دلایل این موارد به  نصب برنامه های مخرب و به عبارتی بدافزارها – ویروس های کامپیوتری – مرتب نکردن فایل ها در هارد و این چنین موارد اشاره کرد. هرچندگاهی بهتر است حداقل با استفاده از قابلیت خود ویندوز درایو c در کامپیوتر خود را دیفرگ کنید تا حداقل کامپبوتر چند درصدی  بتواند مرتب وشود ، به این دلیل چند درصد می گویم که زیرا برای مرتب  کردن وتمامی فایل های موجود در هارد زمان بر بوده و دیفرگ کردن فقط و فقط برخی از بخش های مهم را انجام میدهد و برای همن منظور البته نرم افزارهای خاصی وجود دارد  که کار یکپارچه سازی هارد را به خوبی انجام میدهد منتها معرفی این گونه نرم افزارها خارج از این مقاله بوده و خود مقالاتی دیگر را می طلبد.

دلیل دیگر کند شدن میتواند مشکلات هارد – نصب ناصحبح نرم افزار – ویروسی شدن – وجود فایل های سنگین در درایوی که سیستم عامل در آن جاست و همچنین برخی از مشکلات  سخت افزاری مانند داخغ شدن و عدم کار کردن سیستم خنک کننده اشاره کرد و همن طور که گفته شد باید در عیب یابی دقیق به این مشکلات پرداخته شود.

در این بخش به دو مورد از مشکلات  اصلی لپ تاپ ها اشاره شد که بهتر است بدانید این گونه خرابی ها در بین لپ تاپ هام مشترک بوده و مختص یک برند خاص نیست. مرکز تعمیرات هوآوی نیز تعمیرات تمامی مدل های لپ تاپ های هوآوی را  انجام میدهد و همچنین دیگر برند ها نیز در این مرکز جهت تعمیرات پذیرفته میشود.

تلفن تماس : ۰۲۱۶۶۹۰۱۸۲۳

آدرس »

لازم به ذکر است که کلیه تعمیرات در این مرکز برای همکاران گرامی با قیمت همکاری انجام خواهد پذیرفت و همچنین عزیزان از شهرستانها میتوانند کالای تعمیری خود را با

پست سفارشی و یا تیپاکس جهت تعمیرات به این مرکز ارسال نمایند تا در اسرع وقت بتوانیم خدمتگزار مناسبی برای ایشان باشیم.
آدرس:

تهران –میدان انقلاب-جمالزاده شمالی-تقاطع نصرت-ساختمان ۹۸-واحد۳

تلفن تماس:۰۲۱۶۶۹۲۲۳۷۹—–۰۲۱۶۶۹۰۱۸۲۳

 

تعمیرات لپ تاپ هوآوی
دسته بندی شده در: