عیب یابی و تعمیرات تخصصی سرور

همه میدانیم که امروزه کامپیوترها در همه جنبه های روزمرگی ما حضور دارند و همچنین همه این کامپیوترها و حتی دستگاه هایی مانند گوشی های موبایل و تبلت ها نیز به شبکه جهانی اینترنت متصل شده و به این طریق ما در هر زمانی که بخواهیم به منبع عظیمی اطلاعات دسترسی داریم و میتوانیم همیشه در هر نوع اطلاعاتی در کمترین زمان ممکن دسترسی داشته باشیم. ولی آیا تا به حال فکر کرده  اید که این اطلاعات در کجا قرار گرفته و ذخیره شده اند که ما میتوانیم آن ها را دیده و استفاده نماییم ؟ در ادامه به این موضوع خواهیم پرداخت با ما همراه باشید …

خب همان طور قکه گفته شد همه ما از کامپیوترها در هر مدلی از جمله pc و لپ تاپ استفاده میکنیم ف میدانید که کامپیوتر ها دارای هارد –  پاور – رم و …. هستند که به صورت یک  پارچه در کنار یکدیگر قرار گرفته اند و ماشینی  به نام کامپیوتر را تشکیل داده اند. شما میتوانید هر نوع اطلاعاتی از جمله تصاویر – فیلم ها  – انوعع شند های متنی و دیجیتالی و … را در این کامپیوتر  خود ذخیره کنید و رد صورتی که نیاز داشتید به ان ها دسترسی داشته باشد.

سرور هم در واقع یک کامپیوتر است که دارای تمامی این ماژول ها به علاوه ی تعدادی  ماژول ها و سخت افزارهای حرفه ای تر جهت ارتباطات شبکه می باشد که باعث شده تا به صورت دائمی به اینترنت متصل بوده باشند . سرورها تفاوت های  زیادی با یک کامپیوتر دارند  هرچند که ساختارشان یکی است ولی در میزان بستر سخت افزاری و نرم افزاری که در اختیار دارند باعث شده تا بتوانند قدرت بالایی در اجرای نرم افزارها داشته و همچنین مقابله ی خوبی هم در برابر حملات اینترنتی داشته باشند و به عبارتی تمامی سرویس دهی هایا ینترنت را  انجام دهند و به همنی دلیل نام سرور را به خود اختصاص داده است. یرورها دارای پردازنده ی قوی و میزان فضای ذخیره سازی بسیار بالایی است که بتواند اطلاعات زیادی را در خود ذخیره و را سرعت بالا پاسخگوی نیاز کاربران خود باید و همان طور که اشاره شد به صورت دائمی روشن بوده و به شبکه متصل هستند.

همین وب سایتهایی که در اینترنت مشاهده میکنید که میتوانید اطلاعاتی را در آن ها بخوانید   که شامل تصاویر – متون و ویدئوهایی هستند همه در این سرورها ذخیره شده اند و شما با دادن آدرس وب سایت مستقیما وارد آن  می شوید.  به عنوان مثال همین مقاله ای که در حال حاضر مطالعه میکنید در یک سرور ذخیره شده و شما آن را مطالعه میکنید.

خرابی سرورها و برو  مشکلات

همان طور که یک کامپیوتر مانند لپ تاپ و یا pc دچار خرابی میشوند سورها با تمام قدرت سخت افزاری و نرم افزاری که دارند نیز این مورد نمی توانند فرار کنند و روزی دچار خرابی و مشکلاتی خواهند شد که این خرابی ها در بسیاری موار بسیار شبیه  به  خرابی کامپیوترهای معمولی ما در خانه ها هستند.  به عنوان مثال در بسیاری موارد هارد سرور دچار خرابی  شده که در چنین مواقعی مسئولین شبکه باید به سرعت هارد جدید را جایگزین کرده و اطلاعات هارد  قبلی را به هارد جدید انتقال دهند تا دچار افت و از دست دادن اطلاعات نشود.

خرابی دیگر برای سرورها بروز مشکلات برای منابع تغذیه می باشد  که همان پاور است. با خرابی پاور مشکلات متعددی برای سرورها پیش  می آید که از کار افتادن بخشی  از سرور گرفته تا حتی خاموشی سرور و عدم ادامه فعالیت که تشخیص و تعمیرات این گونه  مشکلات نیازمند داتنش و  مهارت بسیار بالایی است. از ان جایی که منابع تغذیه قلب دستگاه های الکترونیکی می باشند بنابراین بسیار  مهم می باشد که به صورت کاملا سالم بتوانند به  کار خود ادامه دهند زیرا خرابی یک  منبع تغذیه در هر نوع دستگاهی باعث آسیب های جدی در دستگاه خواهد شد اگر رسیدگی نشود.

مشکلات دیگر سخت افزاری که گوناگون هستند مانند خرابی برد اصلی و یا همان مین برد – خرابی بخش های دیگر مانند ماژول های سخت افزاری ارتباطات شبکه و وردی ها و خروجی ها و….. از دیگر مشکلاتی هستند که یک سرور را درگیر خود میکند. لازم به ذکر است که مشکلات نرم افزاری حتی بیشتر از مشکلات سخت افزاری می باشند که بیشترین مشکلات نرم افزاری از طرف حملات اینترنتی اتفاق میافتد که افرادی در تلاش هستند که به سرور نفوذ کرده و وب سایت های میزبانی شده را هک و به اطلاعات کاربران دسترسی داشته باشند و به همین دلیل با عملیات مختلفی که صورت می گیرد جهت نفوذ باعث می شود که سرور از کار بیفتد حتی شده باشه موقت.

تعمیرات سرور و عیب یابی

پیدا کردن عیب و ایرادات سرورها از مهمترین بخش در تعمیرات سرور می باشد که باید توسط متخصصینن شبکه صورت گیرد و میتوان گفت که از نظر سخت افزاری هر برند  و شرکت قوانین خاص خود را جهت پیاده سازی سخت ا فزار یک سرور دارند. به همین دلیل عیب یابی یک سرور کمی با دیگری تفاوت دارد به عنوان مثال پیاده سازی و معماری سخت افزار در سرور شرکت hp با  huawei متفاوت است.

یکی از تخصص های مرکز تعمیرات  huawei  “هوآوی مستر” عیب یابی و تعمیرات تخصصی سرورهای این برند می باشد که در این راه متخصصان این مرکز دارای تجربه ی فراوانی در زمینه تعمیرات تمامی برندهای سرور بوده که از اصلی ترین تخصص های این مرکز تعمیرات سرورهای huawei می باشد. شما در صورتی که دارای سرورهای شخصی قابل انتقال هستید در صورت خرابی سرور خود از هرنوع خرابی میتوانید سرور را به این مرکز انتقال داده و عیب یابی را به  دست متخصصان “هوآوی مستر” بسپارید.

همچنین تعمیرات سرورهایی که از نظر اندازه بزرگ هستند و قابلیت انتقال ندارند را در محل مورد نظر عیب یابی و تعمیر میکنیم  که میتوانید جهت هماهنگی با  شماره ی زیر تماس حاصل فرمایید.

تلفن تماس : ۰۲۱۶۶۹۳۵۹۲۱

آدرس مراجعه »

لازم به ذکر است که کلیه تعمیرات در این مرکز برای همکاران گرامی با قیمت همکاری انجام خواهد پذیرفت و همچنین عزیزان از شهرستانها میتوانند کالای تعمیری خود را با

پست سفارشی و یا تیپاکس جهت تعمیرات به این مرکز ارسال نمایند تا در اسرع وقت بتوانیم خدمتگزار مناسبی برای ایشان باشیم.
آدرس:تهران –میدان انقلاب-جمالزاده شمالی-خ فرصت شیرازی-نرسیده به والعصر – کوچه صالحی-نبش درفش -پلاک۱
تلفن تماس:۰۲۱۶۶۹۲۲۳۷۹—–۰۲۱۶۶۹۰۱۸۲۳

 

 

تعمیرات سرور هوآوی
دسته بندی شده در: