آموزش تعمیرات تخصصی گوشی موبایل

ابزارهای ارتباطی امروزه بسیار گسترده شده اند و شبکه های ارتباطی پیشرفته هم اجازه میدهند با استفاده از این ابزارها به خوبی بتوانیم  با هرمکان از جهان که بخواهیم  ارتباط برقرار کنیم. یکی از پرکاربردترنی این ابزار ارتباطی تلفن ها هستند که در ابتدا توسط فردی به نام گراهامبل اختراع شد واز آن جایی که بشر نیاز فراوانی به چیزی مثل تلفن داشت بنابراین به سرعت در تمامی کشورها گسترش پیدا کرده و توسط مردم مورد استفاده قرار گرفت.

بعد از گذشت مدتها که از تلفن به خوبی استفاده میشد شبکه های پیشرفته ی ارتباطی به وجود آمدند و به عبارتی این شبکه ها پیشرفته تر شدند و همچنان مردم نیازمند سیستم ارتباطی جدیدتری بودند و برایه منی شرکت های الکترونیکی بزرگ به فکر ابزارهای ارتباطی جدید افتادند که بتوان همین سیستم تلفن را به صورت سیار در اختیار داشت و اینطور شد که موبایل ها برای اولین بار که وارد بازار شدند با استقبال بسیار بالایی مواجه شندند. در ابتدا از نظر هزینه گوشی های موبایل بسیار گران قیمت بوده و نمیشد هرکسی آن را خریداری و استفاده نماید ولی رفته رفته با کوچکتر شدن قطعات الکترئنیکی و همچنین افزایش توانایی های دستگاه های الکترونیکی شاهد موبایل های پیشرفته تر با قابلیت های بیشترا ز یک تلفن ولی در عین حال ارزانتر بوده ایم تا این که در زمان حال شاهد گوشی های موبایل موسوم به گوشی های هوشمند بوده ایم  که به مانند یک کامپیوتر میتوانند تمامی کارهای شما  را انجام داده و دیگر تلفن زدن و یا ارسال و دریافت پیام از ساده ترین و پیش پا افتاده ترین کارهای گوشی های هوشمند می باشد.آموزش تعمیرات گوشی های هوشمند

امروزه دیگر نمی توان جایی و یا  کسی را دید که از گوشی های موبایل استفاده نمی کند زیرا همان طور که گفته شد همه ما نیازمند ارتباط جهانی و به روز بودن داریم و باری همین باید  از این نوع ابزارها به غیر از تماس های تلفنی استفاده کنیم.اما موضوعی که وجود دارد این است  که همه این کاربران  نیازمند پشتیباینی فنی هستند تا در زمان خرابی گوشی موبایل خود بتوانند در کمترین زمان کار تعمیرات و عیب یابی را انجام دهند و به این شکل  مجددا و بدون نیاز به خرید دوباره ی تلفن همراه بتوانند  از دستگاه خود استفاده کنند.

در ادامه میخواهیم در مورد خرابی و مشکلاتی که برای گوشی های هوشمند وجود دارد بحث و صحبت کنیم و به توضحی برخی از علل این خرابی ها بپردازیم تا شما  اگر گوشی موبایل  خود با خرابی های ذکر شده مواجه شدید با یک ذهنیت از علل های احتمالی دستگاه خود را به تعمیرگاه انتقال دهید هرچند در همین ابندا باید گفت که عیب یابی هر نوع دستگاه الکترونیکی و کامپیوتری به هیچ وجه به صورت دقیق با حدس و گمان امکان پذیر نخواهد بود و به  همین دلیل مطالبی را که در این بخش خواهی دید حاصل تجربیات  در امر تعمیرات است که بخشی بسیار کوچک از آن را میخواهیم برای شما عزیزان بازگو کنیم، یا “هوآوی مستر ” همراه باشید…

خرابی و مشکلات گوشی های هوشمند و انواع  گوشی موبایل

درست است که گوشی های هوشمند قابلیت های بسیار بیشتری را در اختیار کاربران قرار داده است ولی بهتر است بدانید که خرابی این نوع گوشی های موبایل به اندازه ی پیچیدگی خودشان است.

عدم آنتن دهی گوشی موبایلرفع مشکل آنتن دهی در گوشی های موبایل

این خرابی در ۹۵ گوشی های موبایل چه هوشمند و یا  قدیمی تر از رایج ترین مشکلات می باشند که دلایل مختلفی را دارد که میتوان از این دلایل به وارد آمدن ضزبه به  گوشی موبایل  و یا آب خوردگی – خرابی مدار آنتن و یرخی دیگر از ایرادات اشاره  کرد که باید در زمان عیب یابی مشخص نمود. از علایم ضعف انتن در گوشی های موبایل میتوان به پرش آنتن – آنتن ندادن و قطع و وصل شدن مکالمه در مکانی که گوشی های دیگر به خوبی آنتن میدهند و مودام جستمو کردن آنتن توسط گوشی  اشاره کرد.همان طور که گفته شد برطرف کردن ایرادات مربوط بهانتن نیازمند عیب یابی دقیق و  با استفاذه از ابزارهای کاملی می باشد.

خرابی تاچ و عدم عملکرد تاچرفع مشکلات تاچ در گوشی موبایل

در بسیاری از موارد پیش می آید  که در حین کار متوجه می شوید که تاچ گوشی شما  به خوبی کار نمی کند و یا این که کلا از کار افتاده است ، به همین دلیل باید بدانید که تاچ خود یک  قطعه ی حساس در گوشی موبایل بوده و حتی یک ضربه  بسیار کم نیز میتواند به آن آسیب برساند و به همین دلیل سقوط و افتادن و یا دیدن ضربه اولین گزینه برای از کار انداختن تاچ است.

در بسیاری از موارد هم پیشمی آید که فرد از گوشی موبایل  خود به خوبی نگه داری میکند و گوشی ضربه ای نمی بیند ولی بازهم بعد زا مدتی تاچ دچار مشکل شده و به عبارتی صفحه لمسی کار نمی کند.باید گفت که تاچ خود  نیز طول عمری دارد که بعد از مدتی خود به خود دچار مشکلاتی خواهد شد و به همین دلیل نیاز است  که تعویض گردد زیرا  تاچ به دلیل  ماهیت ساختاری خود  قابل تعمیر نبوده و براری همین تکنسین ها معمولا تاچ را تعویض می کنند. البته آب  خرودگی نیز خود از دلایل خرابی تاچ می باشد  بهتراست بدانید که گوشی های موبایل دو دشمن اصلی یعنی ضربه و رطوبت  دارند  که به غیر ازاین دو مورد خرابی برای موبایل  پیش نمی آید.

عدم شناسایی سیم کارترفع مشکل عدم شناسایی سیم کارت گوشی موبایل

در مورد دیگر خرابی که از شایع ترین خرابی ها می باشد این است که وقتی سیم کارت در گوشی موبایل قرار می گیرد مشاهده می شود که سیم کار شناخته نشده و در نتیجه آنتنی هم در کار نیست برای همین باید به این  موضوع توجه داشت که خرابی سوکت سیم کارت و یا مشکلات دیگر سخت افزاری که مربوط به برد مین  گوشی می باشد از اصلی ترین دلایل عدم شناسایی سیم کارت است. البته اگر کمی فنی تر بخواهیم صحبت کنیم باید بدانید که در بخش سیم  کارت  یک ic وجود دارد که وظیفه ی خواندن و درایو کردن اطلاعات سیم کارت را دارد که خرابی این آی سی هم از دلایل ۵۰ درصدی شناخته نشدن سیم کارت است ، ولی همان طور که قبلا گفته شد نمی توان بدون عیب یابی دقیق علت مشکل را با حدس و گمان پیدا کرد و به همین دلیل باید دستگاه توسط تکنسین  به خوبی عیب یابی شود.

امروزه به دلیل استفاده ی گسترده از گوشی موبایل و خصوصا گوشی های هوشمند نیاز به تعمیرات و به عبارتی تعمیرکار حرفه ای برای گوشی ها بیش از پیش احساس می شود  و برای همین کسی که تخصص لازم و کافی در زمینه عیب یابی و تعمیرات گوشی های موبایل  را دارد میتواند در این بازار کار به درآمدهای خوبی برسد. اگر  شما هم از علاقه مندان به تعمیرات موبایل هستید و میخواهید به یک تعمیرکار حرفه ای  تبدیل شوید میتوانید با شرکت  در دوره ی آموزش تعمیرات موبایل به دانش و مهارت بالایی در زمینه تعمیرات موبایل و تبلت دست پیدا کرده و به رراحتی در بازار کار مشغول به کار شوید. جهت اطلاعات بیشتر در باره ی دوره ی آموزش تعمیرات موبایل با شماره ی زیر تماس حاصل فرمایید.

تلفن تماس : ۰۲۱۶۶۹۳۵۹۲۱

آدرس :

لازم به ذکر است که کلیه تعمیرات در این مرکز برای همکاران گرامی با قیمت همکاری انجام خواهد پذیرفت و همچنین عزیزان از شهرستانها میتوانند کالای تعمیری خود را با

پست سفارشی و یا تیپاکس جهت تعمیرات به این مرکز ارسال نمایند تا در اسرع وقت بتوانیم خدمتگزار مناسبی برای ایشان باشیم.
آدرس:تهران –میدان انقلاب-جمالزاده شمالی-خ فرصت شیرازی-نرسیده به والعصر – کوچه صالحی-نبش درفش -پلاک۱
تلفن تماس:۰۲۱۶۶۹۲۲۳۷۹—–۰۲۱۶۶۹۰۱۸۲۳

 

آموزش تعمیرات گوشی موبایل هوآوی
دسته بندی شده در: